Instagram #PaymeLifeDecisions xeshtegi ostida tanlov o‘tkazdi. Unda siz, bizning foydalanuvchilarimiz Instagram Stories-da xizmat hayotiy muammolarni hal qilishda yordam bergan hikoyalar bilan o'rtoqlashdingiz.
Yangi voqeada yosh onalardan biri Shaxnozaning o‘g‘li bilan sodir bo‘lgan va tezkor qarorni talab qilgan voqeasi bayon etiladi.
«Hattoki falokat oyoq ostidan chiqsa ham, doimo yo‘li topiladi»
Insonning hayotida, quyida qahramonimiz bo‘lgan ayolnikiga o‘xshash turli kutilmagan voqealar sodir bo‘lishi mumkin. Ushbu qissada kasalxonadagi hodisa bayon etiladi.
Bir necha yil avval o‘sha payt onalik ta’tilida bo‘lgan Shaxnoza mitti o‘g‘ilchasini tekshiruvdan o‘tkazish uchun sobiq ToshMI ga yo‘l oldi. Ko‘rik narxi avvaldan ma’lum bo‘lgani uchun ayol qo‘shimcha pul olmasdan kasalxona sari ketdi.
To‘satdan o‘g‘lida kuchli og‘riqlar boshlanib, ko‘richakka shubha paydo bo‘ldi. Qo‘lida bolasi bilan yosh onaning boshi qotdi: zudlik bilan boshqa kasalxonaga borish kerak, taksiga esa naqd pul to‘lamasa bo‘lmaydi. Yon-atrofida bankomatlar yo‘q edi, ammo Payme yordamida unga kartadan naqd pul yechib olishga yordam berishdi. Xayriyat, go‘dagiga o‘z vaqtida tez tibbiy yordam ko‘rsatildi va barchasi allaqachon ortda qoldi.
«Bu vaziyatni ham, eng yaxshi to‘lov tizimi bo‘lmish Payme ning yordamini ham hech qachon yodimdan chiqarmayman», – deydi Shaxnoza.
Yildan yilga biz foydalanuvchilarimizning kundalik vazifalarini osonlashtirish uchun innovatsiyalar qilish uchun tinimsiz ishlaymiz. Bugun biz shunchaki plastik kartochkalardagi mablag‘larni boshqarish ilovasi emasmiz: biz foydalanuvchilarga noyob sodiqlik dasturini, ijtimoiy muammolarni hal qilishda foydalanuvchilarimizni birlashtiruvchi Payme Mahalla platformasini va boshqa ko‘p narsalarni taklif etamiz. Shunday qilib, bugungi kunda bizga 190 ga yaqin tibbiyot muassasasi ulangan bo‘lib, u yerda hech qanday muammosiz onlayn to‘lovni amalga oshirishingiz mumkin

«Основано на жизненных историях пользователей Payme»: как Шахнозе помогли в экстренной ситуации
В Instagram про шел челлендж под хэштегом #PaymeЖизненныеРешения. В нем вы, наши пользователи делились в Instagram Stories историями, в которых сервис помог в решении жизненных задач.
В новой истории — повествование молодой мамы Шахнозы о ситуации с сыном, которая требовала срочных решений.
«Даже если беда застала врасплох, всегда найдется выход»
В жизни человека могут случиться различные непредвиденные ситуации, как и со следующей героиней. История повествует о случае в больнице.
Несколько лет назад Шахноза — на тот момент мама в декрете — отправилась в бывшее ТашМИ на медицинское обследование маленького сына. Цена осмотра была заранее известна, и девушка отправилась в больницу, не взяв с собой запасные деньги.
Внезапно у сына начались приступы боли, что вызвало подозрение на аппендицит. Молодая мама с ребенком в руках не знала что делать: нужно было срочно ехать в другую больницу, а за такси оплата нужна наличными. Банкоматов рядом не было, но с помощью Payme ей помогли снять средства с карты. Благо, маленькому сыну вовремя была оказана скорая медицинская помощь и все уже давно позади.
«Эту ситуацию я никогда не забуду, как не забуду и помощь Payme – лучшей платежной системы», – отметила Шахноза..
Мы год за годом неустанно работаем над внедрением новшеств для облегчения ежедневных задач своих пользователей. Сегодня мы не просто приложение для управления средствами в пластиковых картах: мы также предлагаем нашим пользователям уникальную программу лояльности, платформу Payme Mahalla, объединяющую наших пользователей для решения социальных задач и многое другое. Так, на сегодняшний день к нам подключено около 190 медицинских учреждений, где без лишних хлопот можно провести оплату онлайн.