Tutorial-challenge 2023 01 ofertasi
1.1. Ushbu Qoidalar sharnomaning barcha salmoqli shartlarini o‘z ichiga olgan bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasi Fuqarolik Kodeksining (keyingi o‘rinlarda – O‘zR) 367-moddasi hamda 369-moddasining ikkinchi qismiga muvofiq ommaviy ofertadir. Ushbu qoidalar “INSPIRED” QK MChJ tomonidan tashkil etilgan “Туториал-челлендж 2023_01” Aksiyasini tashkil qilish va o‘tkazishda ishtirok etish shartlari, G‘oliblarni aniqlash va Sovrinlarni taqdim qilish, hamda boshqa muhim shartlariga tavsif beradi.
1.2. Ishtirokchi tomonidan mazkur Qoidalarning 3.1-bandida keltirilgan barcha shartlarning bir vaqtda bajarilishi Aksiyada ishtirok etishga rozilikni hamda mazkur Qoidalarda keltirilgan barcha shartlarga so‘zsiz roziligini bildiradi.
1.3. Ushbu Qoidalar kelgusi matnda “Aksiya” deb nomlanuvchi “Туториал-челлендж 2023_01” Aksiyasini tashkil qilish va o‘tkazish tartibini belgilab, ushbu tadbir “Payme” to‘lov xizmatini yanada ommalashtirishga qaratilgan rag‘batlantiruvchi Aksiyadir.
1.4. Aksiya tashkilotchisi – Mas’uliyati cheklangan jamiyat shaklida tashkil etilgan “INSPIRED” qo‘shma korxonasi (“Payme” savdo belgisining egasi) bo‘lib, kelgusi matnda “Tashkilotchi” deb ataladi. Tashkilotchining yuridik manzili: 100100, Toshkent sh., Bobur ko‘chasi, 22A uy; telefon: (71)150-22-25; 150-22-26.
1.5. Aksiyada 18 (o‘n sakkiz) yoshga to‘lgan har qanday jismoniy shaxs g‘olib bo‘lishi mumkin. Aksiya Tashkilotchisining xodimlari (Tashkilotchi bilan mehnat shartnomasini tuzgan shaxslar), hamda affillangan shaxslar va ularning oila a’zolari bundan mustasnodir.
1.6. Mazkur Aksiya lotereya yoki boshqa, tavakkalchilik bilan bog‘liq o‘yin emas, Aksiya ishtirokchilari unda ishtirok etish bilan bog‘liq hech qanday mulkiy tavakkalchilikka duch kelmaydilar. Aksiyani o‘tkazish protsedurasi ishtirokchilar tomonidan to‘lov kiritilishi bilan bog‘liq emas va Aksiyaning sovrin jamg‘armasi to‘liqligicha Tashkilotchi mablag‘lari hisobidan shakllantiriladi.
1.7. Bir martalik pul mukofoti miqdori quyidagi parametrlarga muvofiq belgilanadi: 5 nafar g‘olib, har biri 10 000 000 so‘mdan 5 ta pul mukofoti.
1.8. Tanlov bolib otadigan muddat:
Boshlanish sanasi 2023-yil 7-fevral,
Tugash sanasi 2023 yil 7 mart
1.9. Tanlov g‘oliblarini aniqlash sanasi va vaqti:
2023-yil 23-mart Toshkent vaqti bilan 10:00 dan 23:00 gacha.
2.2. Sovrin fondi quyidagilardan iborat:
• 10 000 000 so’m miqdoridagi 5 (besh) ta pul mukofoti
Jismoniy shaxslardan daromad solig‘ining ushlab qolinishi O‘zR amaldagi qonunchiiliga muvofiq o‘rnatilgan tartibda Aksiya Tashkilotchisi tomonidan amalga oshiriladi.
2.3. Tashkilotchi Sovrinlar tarkibini o‘zgartirish yoki kengaytirish huquqini o‘zida qoldiradi.
2.4. Pul ko’rinishidagi sovrin G’olibning “Payme” to’lov xizmatidagi Payme Card elektron hamyoniga o’tkaziladi. Sovrinni o‘tkazish vaqtida Payme Card elektron hamyoni faol bo‘lishi kerak.
3.1. Aksiyada ishtirok etish istagida bo‘lgan har qanday jismoniy shaxs bir vaqtning o‘zida quyidagi shartlarning barchasini bajarishi lozim:
a) Payme toʻlov xizmatining roʻyxatdan oʻtgan foydalanuvchisi boʻlishi va «Payme» toʻlov xizmatida roʻyxatdan oʻtgan va identifikatsiyalangan Tanlov davrida faol bo`lgan Payme Card elektron hamyoniga ega boʻlishi kerak;
b) Tanlov muddati davomida Instagram ijtimoiy tarmog‘ida bir yoki bir nechta – Instagram Stories’larni shaxsiy akkauntida Payme to‘lov xizmati (lari) hayotiy muammoni(larni) hal qilishda qanday yordam berganligi haqida qiziqarli hikoyani o‘z gacha olgan matn yoki video ko‘rinishda post joylashtirish shart
Yuqoridagi shartlar bajarilgandan so‘ng, ishtirokchining Instagram hikoyalari Instagram’dagi @payme.uz rasmiy sahifasida Payme to‘lov xizmatining Instagram Stories’ida e’lon qilinadi. Ishtirokchilarning Instagramdagi barcha hikoyalari @payme.uz sahifasidagi «Актуальное» da jamlanadi.
3.2. Aksiya G‘oliblarini aniqlash tartibi:
3.2.1. Aksiya g‘oliblarini aniqlashda maxsus uskunalardan foydalanilmaydi.
3.2.2. Tanlov g‘oliblarini aniqlash uchun e’lon qilingan Instagram Stories (keyingi o‘rinlarda “hikoya” deb yuritiladi) orasidan Tanlov shartlaridan kelib chiqqan holda 20 ta hikoyadan iborat eng qiziqarli hikoyalar tanlab olinadi. 15 mart kuni Tanlovning 5 nafar g’olibi aniqlanadi. Hakamlar hay’ati tarkibi Xizmat tashkilotchisi tomonidan mustaqil ravishda belgilana
3.2.3. Hikoyasi hakamlar hay’ati tomonidan tanlangan tanlov ishtirokchisi tanlov g'olibiga aylanadi va Sovrinni olish huquqiga ega bo'ladi
3.2.4. G‘oliblarni aniqlash tartibi ikki bosqichda amalga oshiriladi:
2023- yil 9-mart Toshkent vaqti bilan soat 10:00 dan 2023-yil 10 mart 23:00 gacha
(1-bosqich) – Tanlovning 20 (yigirma) nafar finalistlari aniqlanadi:
2023-yil 23-mart Toshkent vaqti bilan 10:00 dan 23:00 gacha
(2-bosqich) – 5 (besh) nafar Tanlov g’oliblari aniqlanadi.
5 kishi 10 000 000 so’mdan oladi.
3.2.5. Tanlov Finalistlari aniqlangandan so‘ng Finalga chiqqanlar Instagram ijtimoiy tarmog‘ida Payme to‘lov xizmati @payme.uz rasmiy akkauntidan finalda ishtirok etishi haqida shaxsiy xabar oladi. Tanlov G‘olibi aniqlangandan so‘ng, G‘olib Payme to‘lov ilovasidan uni Tanlov G‘olibi deb e’tirof etish va Sovrinni qo‘lga kiritish haqida push-bildirishnoma oladi. Sovrinni olish uchun G‘olib Payme to‘lov xizmatining Toshkent shahri, 100 015, Fidokor ko‘chasi, 10 B uy manzilida joylashgan bosh ofisiga kelishi kerak; DIQQAT: Har bir tanlov ishtirokchisi faqat bitta Sovrin yutib olishi mumkin.
+998 (78) 150 22 45
+998 (71) 200 02 05
Aksiya G‘olibi Sovrinni olganidan so‘ng Tashkilotchi xodimiga har qanday qulay yo‘l bilan quyidagi ma’lumot va hujjatlarni taqdim qilish majburiyatini oladi-Aksiya G‘olibi sifatida tan olinganlik to‘g‘risidagi Push xabar;
-shaxsni tasdiqlovchi hujjat (O‘zR fuqarolik pasporti, O‘zR hududida doimiy yashovchi chet el fuqarolari uchun yashash ruxsatnomasi yoki O‘zR hududida doimiy yashovchi fuqaroligi yo‘q shaxslar uchun yashash ruxsatnomasi.);
– Payme ilovasida G‘olibning akkaunti ro‘yxatdan o‘tgan mobil telefon raqami.
Agar Tanlov gʻolibi yutuqni olish uchun yutuq toʻgʻrisidagi maʼlumot haqidagi push xabarnoma jo`natilgan va https://www.instagram.com/payme.uz/ saytida Tanlov Gʻolibi haqidagi maʼlumotlar joylashtirilgan kundan boshlab 10 kun ichida Sovrinni olish uchun ariza bermasa Tanlov Sovrini bekor qilinadi.
Yuqorida keltirilgan ro‘yxat asosida hujjatlar taqdim qilindagina Aksiya Ishtirokchisi yutib olgan Aksiya sovrinini olishi mumkin.
O‘zR qonunchiligiga muvofiq, pul mukofoti ko‘rinishidagi sovringa Jismoniy shaxslar daromad solig‘iga tortilib, O‘zR SKning 377 moddasi 4 bandiga muvofiq qo‘shimcha daromadlar toifasiga kiritiladi.
5.1. Tashkilotchi istalgan vaqtda mazkur Qoidalarga shartsiz ravishda, bir tomonlama tarzda o‘zgartirish va/yoki qo‘shimchalar qo‘shish huquqini o‘zida qoldirib, ushbu o‘zgarish va/yoki qo‘shimchalar to‘g‘risidagi muvofiq ma’lumot Tashkilotchining 5.1. Организатор оставляет за собой право в безусловном одностороннем порядке в любое время вносить в настоящие Правила изменения и/или дополнения путем размещения соответствующей информации на сайте Организатора по адресу https://blog.payme.uz/oferta-konkursa-tutorialy-s-payme/
manzilidagi veb-saytida e’lon qilinadi.
5.2. Tanlovda ishtirok etish Tashkilotchining Instagram ijtimoiy sahifasida joylashtirilgan Qoidalarni Ishtirokchi tomonidan toʻliq va soʻzsiz qabul qilishini, shuningdek, Tashkilotchi INSPIRED MChJ QK tomonidan o’tkaziladigan reklama, marketing va boshqa dasturlar va aksiyalarda, shuningdek, ko’rsatilayotgan xizmatlar sifatini oshirishga qaratilgan tadqiqotlar o’tkazish, marketing va/yoki statistik va/yoki boshqa tadqiqotlar o’tkazish, tovarlar, ishlar, xizmatlarni targ`ib qilish , Ishtirokchini INSPIRED MChJ qo’shma korxonasi tomonidan taklif qilinadigan yangi xizmatlar, maxsus takliflar va aksiyalar, chegirma va bonus tizimlari to’g’risida xabardor qilish, «INSPIRED» MChJ QK va uchinchi shaxslarning qo’shma xizmatlari, mahsulot (tovarlar, ishlar, xizmatlar) to’g’risida xabar berish, shuningdek Tashkilotchining O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligi, xususan, O‘zbekiston Respublikasining Soliq kodeksida nazarda tutilgan majburiyatlarini bajarish uchun turli xil aloqa vositalaridan foydalangan holda Ishtirokchi bilan to’g’ridan-to’g’ri aloqa o’rnatish, jumladan (lekin bu bilan cheklanmagan holda) pochta jo‘natmalari, Ishtirokchining elektron pochta manziliga(elektron pochta) jo‘natish, mobil telefonga (SMS-xabarnoma) tegishli ma’lumotlar, push-bildirishnomalar, shu jumladan, Reklama toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonunining 4-moddasi maʼnosida reklama tushunchasiga mos keladigan maʼlumotlarni yuborishiga roziligini bildiradi.
5.3. Aksiyada ishtirok etish orqali Ishtirokchi o‘z xohishi va manfaatlari yo‘lida harakat qilgan holda, O‘zbekiston Respublikasining “Shaxsiy ma’lumotlar to‘g‘risida”gi Qonuninga muvofiq, Tashkilotchi – “INSPIRED” QK MChJ ga (O‘zR qonunchiligining shaxsiy ma’lumotlar maxfiyligi va ishlov berilganda ularning xavfsizligini ta’minlash sharti bilan), Tashkilotchi va uning kontragentlari tomonidan ularga ishlov berish (yig‘ish, yozib olish, tizimlashtirish, to‘plash, saqlash, tasdiqlash, aniqlik kiritish), shaxssizlashtirish, tarqatish, taqdim qilish, yuborish (shu jumladan, O‘zbekiston Respublikasi hududida yuborish), blokirovka qilish, yo‘q qilish, bunda avtomatizatsiya vositalari va ma’lumotlarni boshqarishning avtomatlashtirilgan tizimlaridan, boshqa dasturiy vositalardan foydalangan holda, hamda Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlariga qo‘ldan, avtomatlashtirilgan va aralash ishlov berish, “INSPIRED” QK MChJ va uning kontragentlari orasida Internet tarmog‘idan foydalangan yoki foydalanmagan holda uzatishga roziligini bildiradi. Foydalanilayotgan ishlov berish usullari o‘z ichiga (cheklovlarsiz) zarur toifalarga ko‘ra ma’lumotlar bazasini segmentatsiya qilishni ham oladi.
5.4. Mazkur rozilik yuqorida keltirilgan maqsadlarga erishish yo‘lida Ishtirokchi tomonidan Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlariga nisbatan har qanday hatti-harakatlarni amalga oshirishni ko‘zda tutadi, shu jumladan uning: familiyasi, ismi, otasining ismi; jinsi; tug‘ilgan yili, kuni, oyi; (O‘zR qonunchiligida, xususan O‘zR Soliq kodeksida nazarda tutilgan hollarda esa shaxsni tasdiqlovchi hujjat rekvizitlari (pasport raqami va seriyasi, berilgan sanasi, bergan organ nomi, hamda ro‘yxatga olish ma’lumotlari), soliq to‘lovchining individual raqami, mobil telefon raqamlari, elektron pochta manzili, bank kartasining raqami va sovrinni olish uchun zarur bo‘lgan boshqa ma’lumotlarni o‘z ichiga oladi.
5.5. Mazkur Qoidalarga muvofiq Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlariga ishlov berish jarayoniga jalb qilinuvchi uchinchi shaxslarni tanlash huquqi Ishtirokchi tomonidan “INSPIRED” QK MChJga berilib, qo‘shimcha kelishuvni talab qilmaydi. Tashkilotchi tomonidan shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berilishi O‘zR amaldagi qonunchiligiga muvofiq amalga oshiriladi.
5.6. Tanlov gʻolibi deb topilgan Ishtirokchi Tanlovda ishtirok etish orqali oʻzining ismi, familiyasi, otasining ismi va rasmlari (foto va video) Tashkilotchining https://www.instagram.com/payme.uz/ , https://t.me/payme_uz, https://www.facebook.com/payme.uz/ manzilidagi rasmiy tarmoqlarida shuningdek, bosma nashrlarda, radio va teleko’rsatuvlarda, onlayn ommaviy axborot vositalarida va axborotni ommaviy tarqatishning boshqa vositalarida, jumladan (lekin bu bilan cheklanmagan ) Instagram, VKontakte, Facebook, Telegram rasmiy tarmoqlarida joylashtirilishiga ham roziligini bildiradi.
5.7. Mazkur Qoidalar buzilgan taqdirda, Tashkilotchi Ishtirokchini Aksiyada ishtirok etishdan shartsiz tarzda chetlatishga haqli. Bunda, Tashkilotchi ko‘rsatilgan Ishtirokchi(lar)ga nisbatan qilingan hatti-harakatlarga izoh bermaslikka haqli.
5.8. Aksiya Ishtirokchisi Ishtirokchi tomonidan o‘zi haqida ko‘rsatgan noto‘g‘ri va/yoki noaniq ma’lumotlar bilan bog‘liq barcha salbiy oqibatlar uchun tavakkalchilikni to‘liq o‘z zimmasiga oladi.
5.9. Mazkur rag‘batlantiruvchi tadbir doirasida Aksiya G‘olibini aniqlash jarayoni natijalari yakuniy bo‘lib, sud tartibida bekor qilinishi mumkin emas.
5.10 Aksiya Ishtirokchisi istalgan vaqtda Aksiya Tashkilotchisiga murojaat qilib, Aksiyada ishtirok etishdan bosh tortishi mumkin.
5.11. Tashkilotchi Aksiya Ishtirokchisi yoki uchinchi shaxs tomonidan Aksiya o‘tkazilishi va Sovrinni olish bilan bog‘liq holda vujudga kelishi mumkin bo‘lgan sarf-harajatlarni qoplamaydi.
5.12. Tashkilotchi, telekommunikatsiya va energiya tarmoqlaridagi uzilishlar, zararli dasturlar ta’siri, hamda uchinchi shaxslarning “INSPIRED” QK MChJ dasturiy va/yoki apparat majmuini ishdan chiqarish yoki noqonuniy ulanishga qaratilgan noqonuniy hatti-harakatlari natijasida o‘z majburiyatlarini bajarmaganlik yoki kerakli tarzda bajara olmaganlik uchun mas’uliyatni o‘z zimmasiga olmaydi.
5.13. Tashkilotchi Aksiyani bir taraflama tartibida tugatish yoki to‘xtatishga, uning alohida ishtirokchilarini chetlatishga haqli. Bunda Aksiya yoki uning bir qismi kompyuterlarga tushgan viruslar, defektlar, noqonuniy aralashuv, soxtalashtirish, texnik nosozliklar hamda Tashkilotchi va/yoki “INSPIRED” QK MChJ nazoratidan tashqari sabablarga ko‘ra rejalashtirilganday amalga oshirilishi, Aksiyaning bajarilishi, xavfsizligi, haqqoniyligi, butunligini ta’minlay olmasligi sabab bo‘lishi mumkin.
5.14. Tashkilotchi o‘zida istalgan vaqtda, shartsiz ravishda, Ishtirokchini oldindan shaxsan xabardor qilmagan holda mazkur Qoidalarga o‘zgartirish va/yoki qo‘shimchalar kiritish, Aksiyani o‘tkazishni to‘xtatish/tugatish/bekor qilish huquqini o‘zida qoldirib, bu ishlarni Tashkilotchining internet-saytida/mobil ilovasida tegishli ma’lumotni joylashtirish yo‘li bilan amalga oshiradi.

Оферта конкурса «Туториалы с Payme»
1.1. Настоящие Правила содержат все существенные условия договора и являются публичной офертой согласно Статье 367 и части второй Статьи 369 Гражданского Кодекса Республики Узбекистан (далее ГК РУз). Данные правила описывают условия участия, порядок определения Победителей и передачи Приза, а также иные существенные условия организации и проведения Конкурса «Туториал-челлендж 2023_01», организованного СП ООО «INSPIRED».
1.2. Выполнение Участником одновременно всех условий, обозн аченных в п.3.1 настоящих Правил является согласием на участие в Конкурсе и безусловным принятием всех условий, изложенных в данных Правилах
1.3. Настоящие Правила регламентируют порядок организации и проведения конкурса «Туториал-челлендж 2023_01», именуемый в дальнейшем «Конкурс», являющейся стимулирующим мероприятием направленного на популяризацию Платежного сервиса «Payme».
1.4. Организатором Конкурса является Совместное предприятие в форме Общества с ограниченной ответственностью «INSPIRED», (владелец торговой марки «Payme») юридический адрес: Ташкент, 100 015, улица Фидокор 10 Б; тел.: (71)150-22-25; 150-22-26, далее по тексту именуемое «Организатор».
1.5. Победителем Конкурса может стать любое физическое лицо, достигшее возраста 18 (Восемнадцати) лет за исключением сотрудников Организатора Конкурса (лица, заключившие с Организатором трудовой договор), а также аффилированных с ними физических лиц и членов их семей.1.6. Настоящий конкурс не является лотереей либо иной, основанной на риске, игрой, и участники Конкурса не несут имущественных рисков, связанных с участием в Конкурсе. Процедура проведения Конкурса не связана с внесением участниками платы, и призовой фонд Конкурса формируется исключительно за счет средств Организатора.
1.7. Размер единоразового денежного приза определяется в соответствии с нижеследующими параметрами: 5 победителей, 5 денежных призов по 10 000 000 сум.
1.8. Сроки проведения Конкурса:
Дата начала «07» февраля 2023 г.
Дата завершения «07» марта 2023 г.
1.9. Дата и время определения Победителей Конкурса:
23 марта 2023 года с 10:00-23:00 по Ташкентскому времени.
2.2. Призовой фонд состоит из следующих призов:
5 (пять) денежных призов в размере 10 000 000 сум Удержание налогов на доходы физических лиц производится в установленном порядке в соответствии с действующим законодательством РУз. Организатором Конкурса.
2.3. Организатор оставляет за собойправо изменить или расширить перечень Призов.
2.4. Приз в денежном выражении будет зачислен Победителю на электронный кошелек Payme Card в Платежном сервисе «Payme». На момент зачисления Приза электронный кошелек Payme Card должен быть активным.
3.1. Каждый желающий стать участником Конкурса должен одновременно выполнить все следующие условия:
а) Должен быть зарегистрированным пользователем Платежного сервиса «Payme» и иметь зарегистрированный идентифицированный электронный кошелек Payme Card в Платежном сервисе «Payme» активный на период проведения Конкурса;
б) Должен в период проведения Конкурса разместить один или несколько постов в личном аккаунте в социальной сети Instagram – Instagram Stories, в формате текста или видео, содержащий интересную историю о том, как платежный сервис Payme помог в решении жизненной задачи.
После выполнения вышеназванных условий Istagram Stories участника будет опубликован в Instagram Stories платежного сервиса Payme на официальной Instagram странице @payme.uz. Все Instagram Stories участников будут собраны в «Актуальное» на странице @payme.uz.
3.2. Порядок определения Победителей Конкурса:
3.2.1. Выбор победителей Конкурса проводится без использования специального оборудования.
3.2.2. Для определения Победителей Конкурса среди опубликованных Instagram Stories (далее по тексту «истории»), при выполнении условий Конкурса, будут выбраны самые интересные истории в количестве 20 историй. 15 марта будут выбраны 5 победителей Конкурса. Состав жюри определяется Организатором сервиса самостоятельно.
3.2.3. Победителем Конкурса, имеющим право на получение Приза, является участник Конкурса, чья история была выбрана выбрана жюри.
3.2.4. Процедура выбора Победителей проводиться в два этапа:
С 09 марта 2023 года с 10:00 по 10 марта 2023 года 23:00 по Ташкентскому времени
(1 этап) – определяются 20 (двадцать) Финалистов Конкурса:
23 марта 2023 года с 10:00-23:00 по Ташкентскому времени
(2 этап) -определяются 5 (пять ) Победителей Конкурса.
5 человек по 10 000 000 сум
3.2.5. После определения Финалистов Конкурса Финалист получит личное сообщение в социальной сети Instagram от официального аккаунта платежного сервиса Payme @payme.uz, об участии в финале. После определения Победителя Конкурса Победитель получает push-уведомление в платежном приложении Payme о признании его Победителем Конкурса и выигрыше Приза. Для получения приза Победитель должен будет приехать в головной офис платежного сервиса Payme, находящийся по адресу Ташкент, 100 015, улица Фидокор 10 Б;
ВНИМАНИЕ: Каждый участник Конкурса может выиграть только один Приз.
+998 (78) 150 22 45
+998 (71) 200 02 05
Победитель Конкурса для получения Приза обязуется любым удобным способом передать сотруднику Организатора следующие сведения и документы:-Push уведомление с сообщением о признании Победителем Конкурса;
-документ, подтверждающий личность владельца (паспорт гр. РУз., вид на жительство для иностранных граждан, постоянно проживающих на территории РУз. или вид на жительство для лиц без гражданства, постоянно проживающих на территории РУз.);
— номер мобильного телефона, на который зарегистрирован аккаунт Победителя в приложении Payme.
Если Победитель Конкурса не обращается за получением Приза в течение 10 дней с даты получения Push уведомления с информацией о выигрыше и размещения информации о Победителе Конкурса на https://www.instagram.com/payme.uz/, данный розыгрыш Приза Конкурса будет отменен.
Только при предъявлении всех документов по перечню, указанному выше, Участник Конкурса получит выигранный им Приз Конкурса.
Согласно законодательству РУз, денежный приз облагается налогом на доходы физических лиц (НДФЛ) доходы, как прочий доход. в соответствии с п. 5 ст. 377 НК РУз.
5.1. Организатор оставляет за собой право в безусловном одностороннем порядке в любое время вносить в настоящие Правила изменения и/или дополнения путем размещения соответствующей информации на сайте Организатора по адресу https://blog.payme.uz/oferta-konkursa-tutorialy-s-payme/
5.2. Участие в Конкурса означает полное и безусловное принятие Участником Правил, размещенных в социальных страницах Instagrma Организатора, а также согласие Участника на обработку предоставленных Участником при регистрации в приложении своих персональных данных в целях участия в проводимых Организатором СП ООО «INSPIRED» рекламных, маркетинговых и иных программах и акциях, а также осуществления исследований, направленных на улучшение качества предоставляемых услуг, проведения маркетинговых и/или статистических и/или иных исследований, продвижения товаров, работ, услуг, информирования Участника о новых услугах, специальных предложениях и рекламных акциях, системах скидок и бонусов, предлагаемых СП ООО «INSPIRED», информирования о совместных услугах СП ООО «INSPIRED» и третьих лиц, продуктах (товарах, работах, услугах) путем осуществления с Участником прямых контактов с помощью различных средств связи, включая (без ограничений) почтовую рассылку, рассылку на адрес электронной почты (e-mail) Участника, мобильный телефон (смс-информирование) соответствующей информации,push оповещений, в том числе информации, соответствующей понятию рекламы в смысле ст.4 Закона РУз «О рекламе», а также в целях выполнения Организатором обязанностей, предусмотренных действующим законодательством РУз, в частности, Налоговым кодексом РУз.
5.3. Участием в Конкурса Участник, действуя своей волей и в своих интересах, в соответствии с требованиями закона Республики Узбекистан «О персональных данных» дает свое согласие Организатору-СП ООО «INSPIRED»(при условии соблюдения требований законодательства РУз об обеспечении конфиденциальности персональных данных и безопасности персональных данных при их обработке) на обработку ими (сбор, запись, систематизацию, накопление, хранение, подтверждение, уточнение (обновление, изменение), использование, распространение, предоставление, передачу (включая передачу на территории Республики Узбекистан), обезличивание, блокирование и уничтожение Организатором и его контрагентами персональных данных Участника в т.ч. с использованием средств автоматизации и автоматизированных систем управления базами данных, иных программных средств, а также на ручную, автоматизированную и смешанную обработку персональных данных Участника, как с передачей по внутренней сети СП ООО «INSPIRED» и его контрагентов, а также по сети Интернет, так и без таковой. Используемые способы обработки включают, в том числе (без ограничений), сегментацию базы данных по необходимым критериям.
5.4. Настоящее согласие дается Участником на осуществление любых действий в отношении персональных данных Участника, которые необходимы или желаемы для достижения указанных выше целей, в отношении любой информации, относящейся к Участнику, включая следующую: фотография Участника,фамилия, имя, отчество; пол; год, месяц, дата рождения (а в предусмотренных законодательством РУз, в частности, Налоговым кодексом РУз случаях — реквизиты документа, удостоверяющего личность (номер паспорта, дата его выдачи, наименование выдавшего органа, а также сведения о регистрации), индивидуальный номер налогоплательщика, ПИНФЛ, номера мобильных телефонов, адрес электронной почты и номер банковской карты и др. сведения необходимые для получения Приза.
5.5. Право выбора третьих лиц, привлекаемых к обработке персональных данных Участника в соответствии с настоящими Правилами, предоставляется Участником СП ООО «INSPIRED» и дополнительного согласования не требует. Обработка персональных данных Организатором осуществляется в соответствии с действующим законодательством РУз.
5.6. Участием в Конкурса Участник, признанный Победителем Конкурса, также дает свое согласие на размещение своих имени, фамилии, отчества и изображения (фотографии и видео) в официальных сетях Организатора по адресам https://www.instagram.com/payme.uz/ , https://t.me/payme_uz, https://www.facebook.com/payme.uz/, а также в печатных изданиях, радио- и телевизионных передачах, в Интернет-СМИ и иных средствах массового распространения информации, включая (без ограничений) Instagram, «ВКонтакте», Facebook, Telegram.
5.7. В случае нарушения настоящих Правил Организатор вправе в безусловном порядке отстранить Участника Конкурса от участия в Конкурса. При этом Организатор имеет право не комментировать свои действия по отношению к указанному (-ым) Участнику (-ам).
5.8. Участник Конкурса в полном объеме несет риск любых негативных последствий, которые могут возникнуть в связи с указанием Участником неточных и/или недостоверных сведений о себе.
5.9. Результат определения Победителя Конкурса в соответствии с настоящим стимулирующим мероприятием является окончательным и не может быть оспорен в судебном порядке.
5.10 Участник Конкурса вправе в любое время отказаться от участия в Конкурса, обратившись к Организаторам Конкурса.
5.11. Организатор не возмещает все и любые издержки и расходы, которые могут возникнуть у Участника Конкурса или третьего лица в связи с проведением Конкурса или получением Приза.
5.12. Организатор, не несет ответственность за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств вследствие сбоев в телекоммуникационных и энергетических сетях, действий вредоносных программ, а также недобросовестных действий третьих лиц, направленных на несанкционированный доступ и/или выведение из строя программного и/или аппаратного комплекса СП ООО «INSPIRED».
5.13. Организат ор вправе в одностороннем порядке прекратить или приостановить проведение Конкурса или отстранить отдельных его Участников, если по какой-либо причине Акция или какая-либо ее часть не могут быть реализованы так, как это запланировано, в связи с заражением компьютерными вирусами. Дефектами, манипуляциями, несанкционированным вмешательством, фальсификацией, техническими неполадками или любой причиной, не контролируемой Организатором и/или СП ООО «INSPIRED», которая искажает или затрагивает исполнение, безопасность, честность, целостность проведения Конкурса.
5.14. Организатор оставляет за собой право в безусловном порядке в любое время без предварительного персонального уведомления Участника вносить в настоящие Правила изменения и/или дополнения или прекратить/приостановить/отменить проведение Конкурса путем размещения соответствующей информации на Интернет-сайте\мобильном приложении Организатора.