"Payme" AJni ajratib chiqarish shaklida qayta tashkil etish to‘g‘risida xabarnoma
«Payme» aksiyadorlik jamiyati (keyingi o‘rinlarda – Jamiyat) Jamiyatning yagona aksiyadori tomonidan 2026-yil 5-martda qabul qilingan qarorga asosan, Jamiyatdan mas’uliyati cheklangan jamiyatni ajratib chiqarish yo‘li bilan uni qayta tashkil etish jarayoni boshlanganini ma’lum qiladi.
Qayta tashkil etish O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligida nazarda tutilgan tartib va shartlar asosida amalga oshiriladi. Tuzilgan barcha shartnomalar bo‘yicha Jamiyatning huquq va majburiyatlari Jamiyatning o‘zida saqlanib qoladi hamda yangi tashkil etilayotgan mas’uliyati cheklangan jamiyatga o‘tkazilmaydi.
Jamiyat kreditorlari O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligida belgilangan tartibda Jamiyatning qayta tashkil etilishi munosabati bilan o‘z talablarini qo‘yishga haqlidir.

Уведомление о реорганизации АО "Payme" в форме выделения
Акционерное общество «Payme» (далее — Общество) уведомляет о том, что решением Единственного акционера Общества от 5 марта 2026 года принято решение об инициации реорганизации Общества в форме выделения путем создания общества с ограниченной ответственностью.
Реорганизация осуществляется в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Узбекистан. Права и обязанности Общества по всем заключенным договорам сохраняются за Обществом и не переходят к создаваемому обществу с ограниченной ответственностью.
Кредиторы Общества вправе в порядке, установленном законодательством Республики Узбекистан, предъявить свои требования в связи с реорганизацией Общества.