Payme VISA bo’yicha savollar
Payme ilovasi orqali virtual Payme VISA kartasini har qanday bankning Uzcard / HUMO so’mlik bank kartalaridan mablag’ o’tkazish orqali to’ldirishingiz mumkin.
O’tkazma uchun komissiya summaning 0,5 foizini tashkil qiladi.
Hozirda kartani naqd pul bilan to’ldirish mumkin emas.
Kartadan mablag’larni chiqarib olish mumkinmi?
Ha, virtual Visa kartasidan pul mablag’larini istalgan bankning Uzcard* / HUMO-ga o’tkazib olish mumkin. Chiqarilgan mablag’ uchun komissiya – summaning 1%.
*Tez kunda Uzcard
Bankda kartadan mablag’ yechib olsam bo’ladimi?
Ha, Ravnaq bankining bosh ofisiga pasportingiz bilan kelib, virtual kartadan mablag’ yechib olish uchun ariza to’ldirishingiz kerak.
Payme VISA kartasidan mablag’ sarflashning kunlik limiti qancha?
Payme VISA kartasidan kunlik mablag’ sarf qilish limiti – 30.000.000 so’m
Xarajatlarning oylik limiti – 50.000.000 so’m
Karta chiqarishning qiymati qancha?
Virtual karta ochish uchun komissiya yo’q.
Kartadagi minimal qoldiq qancha bo’lishi kerak?
Virtual karta hisobida mablag’ning minimal qoldig’i yo’q. Kartangizning rekvizitlari va CVV sini ko’rish uchun siz karta balansini 15000 so’mga to’ldirishingiz kerak bo’ladi. Balans 15000 so’mdan kam bo’lsa, rekvizitlar va CVV ni ko’rishning imkoni bo’lmaydi.
To’lov qaysi kurs bo’yicha amalga oshiriladi?
To’lov operatsiya vaqtida Bankning amaldagi kursi bo’yicha amalga oshiriladi. Shu sababli, valyuta kursining o’zgarishiga qarab, tovar yoki xizmatlarning so’mdagi narxi har xil bo’lishi mumkin.
Ushbu karta bilan qayerda to’lov qilishim mumkin?
Siz butun dunyo bo’ylab onlayn xaridlarni amalga oshirishingiz, pullik xizmatlar uchun obuna uchun to’lovlarni to’lashingiz, pulli funktsiyalarni sotib olish orqali telefoningiz yoki shaxsiy kompyuteringizdagi dasturlarning imkoniyatlarini kengaytirishingiz mumkin.
Shuningdek, virtual kartadan bank kartalari ma’lumotlarini talab qiladigan xizmatlarga ro’yxatdan o’tish uchun foydalanishingiz mumkin.
Payme VISA virtual kartasidan foydalanish xavfsizmi?
Ha, xuddi jismoniy karta kabi, xavfsiz.
Internetda xaridlaringiz uchun to’lovni amalga oshirishda siz jismoniy karta o’rniga virtual kartaning ma’lumotlarini ko’rsatishingiz mumkin. Virtual kartaga faqat zarur miqdordagi mablag’ni tashlab, siz asosiy kartangiz ma’lumotlari o’g’irlanishi yoki hisobdan chiqarilish xavfidan xalos bo’lasiz. Siz 5 tagacha virtual kartalarga buyurtma berishingiz va ularni bitta to’lov uchun yetarli bo’lgan minimal qoldiq bilan ishlatishingiz mumkin. Bunday karta yordamida katta miqdordagi pulni o’g’irlash mumkin bo’lmaydi.
To’lovlar monitoringining qiymati qancha?
To’lovlar monitoringi – bepul
3DS orqali xaridlar qiymati qancha?
Masofaviy xizmat ko’rsatish – Bepul
To’lov uchun komissiya miqdori qancha?
Virtual kartadan foydalangan holda tovar va xizmatlarga haq to’lashda, shu jumladan Internet saytlari orqali xizmatlar va tovarlarga haq to’lashda komissiya $50 dan: 0%, $50 gacha: 2000 so’m

Как пополнить виртуальную карту Visa?
Пополнить виртуальную карту Payme VISA можно через приложение Payme, посредством перевода средств с сумовых банковских карт Uzcard/HUMO любого банка.
Комиссия за перевод 0,5%.
Пополнять карту наличными на данный момент нельзя.
Можно ли вывести денежные средства с карты?
Да, вывод денежных средств с виртуальной карты Visa возможен на Uzcard*/HUMO любого банка. Комиссия за выведение средств — 1% от суммы. *Uzcard скоро
Могу ли я снять средства с карты в банке?
Да, необходимо прийти в головной офис Ravnaq Bank с паспортом и заполнить заявление на снятие средств с виртуальной карты.
Какой дневной лимит на расходы с карты Payme VISA?
Лимит дневного расхода с карты Payme VISA — 30.000.000 сум Лимит расходов за месяц — 50.000.000 сум
Сколько стоит выпуск карты?
Выпуск карты Payme VISA — 0 сум.
Каким должен быть минимальный остаток на карте?
Минимального остатка средств на счете виртуальной карты — нет. Вам нужно будет пополнить баланс карты на 15.000 сум, чтобы увидеть реквизиты и CVV вашей карты. При балансе меньше 15.000 сум реквизиты и CVV будут недоступны.
По какому курсу будет проходить оплата?
Оплата будет проходить по действующему на момент совершения транзакции курсу Банка. Поэтому, цена товара или услуги в сумах может варьироваться, в зависимости от изменения валютного курса.
Где я могу платить с этой карты?
Вы можете совершать онлайн-покупки по всему миру, оплачивать подписку на платных сервисах, расширять функционал приложений на вашем телефоне или пк, покупая платные функции.
Также можете использовать виртуальную карту для регистрации на сервисах, которые обязательно запрашивают реквизиты банковской карты.
Безопасно ли пользоваться виртуальной картой Payme VISA?
Да, это безопасно, также, как и физическая карта. Оплачивая свои покупки в интернете, вы можете указывать реквизиты виртуальной карты вместо физической. Закинув на виртуальную карту строго необходимую сумму средств, вы не рискуете, что данные вашей основной карты похитят либо спишут деньги. Можно заказать до 5 виртуальных карт и пользоваться ими с минимально необходимым балансом, достаточным для единственного платежа. С такой карты не удастся похитить значительную сумму денег.
Сколько стоит мониторинг платежей?
Мониторинг платежей — Бесплатно
Сколько стоит услуга защиты покупок через 3DS?
Предоставление услуг удалённого обслуживания — Бесплатно
Каков размер комиссии за оплату?
Комиссия при оплате за товары и услуги по виртуальной карте, в том числе оплата услуг и товаров через Интернет сайты — от 50$: 0%, до 50$: 2000 cум