Yutuqli o‘yin o‘tkazish qoidalari
1.1 Ushbu Qoidalar shartnomaning barcha muhim shartlarini o‘z ichiga oladi va O‘zbekiston Respublikasi fuqarolik kodeksining 367-moddasi va 369-moddasining ikkinchi qismiga muvofiq ommaviy oferta hisoblanadi. Mazkur Qoidalarda ishtirok etish shartlari, g‘oliblarni aniqlash va sovrinni topshirish tartibi, shuningdek yakka tartibdagi «INSPIRED» MChJ XK tomonidan tashkil etilgan “Payme WinWin” Yutuqli o‘yinni tashkil etish va o‘tkazish uchun boshqa muhim shartlar ifodalangan.
1.2 Ishtirokchi tomonidan ushbu Qoidalarning 3.1-bandida ko‘rsatilgan barcha shartlar bir vaqtning o‘zida bajarilishi u Yutuqli o‘yinda ishtirok etishga rozi ekanligi va ushbu qoidalarda ko‘rsatilgan barcha shartlarni so‘zsiz qabul qilishini anglatadi.
1.3 Ushbu qoidalar “Payme” To‘lov xizmatini ommalashtirishga qaratilgan rag‘batlantiruvchi tadbir bo‘lgan «Yutuqli o‘yin» deb ataladigan «Payme WinWin» yutuqli o‘yinni tashkil etish va o‘tkazishni tartibga soladi.
1.4. Yutuqli o‘yin tashkilotchisi “INSPIRED” MChJ XK hisoblanadi, (“Payme” savdo markasi egasi), yuridik manzili:Toshkent, 100015, Fidokor ko‘ch., 10 B; tel.: (71)150-22-25; 150-22-26, keyingi matnda “Tashkilotchi” deb ataladi.
1.5. Yutuqli o‘yin g‘olibi 18 (o‘n sakkiz) yoshga to‘lgan har qanday shaxs bo‘lishi mumkin, ushbu o‘yin Tashkilotchisi xodimlari (Tashkilotchi bilan mehnat shartnomasi yoki fuqarolik shartnomasi tuzgan shaxslar), shuningdek ularga aloqador shaxslar va ularning oila a’zolari bundan mustasno.
Qabul qiluvchi ham, jo‘natuvchi ham o‘yinda g‘olib hisoblanadi.
1.6 Ushbu Yutuqli o‘yin lotereya yoki boshqa, tavakkalchilikka asoslangan o‘yin hisoblanmaydi, va uning ishtirokchilari ushbu Yutuqli o‘yindagi ishtiroki bilan bog‘liq mulkiy tavakkalchilikni o‘z zimmalariga olmaydilar. Ushbu Yutuqli o‘yinni o‘tkazish taomili ishtirokchilar tomonidan to‘lov bilan bog‘liq emas, va Yutuqli o‘yinning sovrin fondi faqat Tashkilotchining mablag‘lari hisobiga shakllanadi.
1.7. Yutuqli o‘yinni o‘tkazish muddatlari:
Boshlash sanasi “14” avgust 2023 y. (00:00 dan)
Tugatish sanasi “16” yanvar 2024 y. (23:59 gacha)
1.8 Yutuqli o‘yin G‘oliblarini aniqlash sanasi va vaqti:
Yutuqli o‘yinda yutuqning ikki toifasi ko‘zda tutilgan:
Bir lahzali – 100 000 so‘mgacha bo‘lgan yutuqning ushbu toifasi g‘oliblari 4-bandda ko‘rsatilgan sovrinlarni olish shartlariga rioya qilgan holda, pul o‘tkazmasini olgandan so‘ng bir lahzali jadvalda ko‘rsatilgan amal qilish muddati davomida o‘zlarining Payme Card elektron hamyon hisoblariga sovg‘alarni oladilar. 4.2
Super sovrin – 100 000 000 so'm super sovrin nominatsiyasi g‘oliblari bo‘lib o‘tadigan o‘yinda ishtirok etish uchun kodli bildirishnomalarni oladi
Asosiy sovrin – 10 000 000 so'm asosiy sovrin nominatsiyasi g‘oliblari bo‘lib o‘tadigan o‘yinda ishtirok etish uchun kodli bildirishnomalarni oladi
Yutuqli o‘yin boshlanishi vaqtidan boshlab sovrinlar G‘oliblari o‘yin davrida tasodifiy tanlov generatoridan foydalangan holda ishtirokchilar orasidan aniqlanadi: 2023-yil 14 avgustdan 2024-yil 16 yanvargacha
2. Yutuqli o‘yinning sovrin fondi
2.1 Yutuqli o‘yinning Sovrin Fondi o‘yin Tashkilotchisining mablag‘lari hisobiga shakllanadi va faqat o‘yin G‘oliblariga Sovrinlarni berish uchun foydalaniladi.
2.2. Sovrin fondi quyidagi sovrinlardan iborat: 2023-yil 14-avgustdan 2024-yil 16-yanvargacha bo‘lgan davr uchun 2 500 000 000 so‘mni tashkil etadi.
Jismoniy shaxslar daromadlariga solinadigan soliqni ushlab qolish belgilangan tartibda, O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq Yutuqli o‘yin Tashkilotchisi tomonidan amalga oshiriladi.
2.3. Tashkilotchi Sovrinlar ro‘yxatini o‘zgartirish yoki kengaytirish huquqini o‘zida saqlab qoladi. 2.4. Pul ko‘rinishidagi sovrin “Payme” To‘lov xizmatida G‘olibga “Payme Card” elektron hamyoniga o‘tkaziladi. Sovrinni o‘tkazish vaqtida Payme Card elektron hamyon aktiv holatda bo‘lishi lozim.
2.5. Quyidagi holatlarda yutuq avtomatik ravishda Payme Card hamyoniga o‘tkaziladi:
- agar foydalanuvchi identifikatsiya qilingan va Payme Card hamyoniga ega bo‘lsa
- agar foydalanuvchi identifikatsiya qilinmagan va Payme Card hamyoniga ega bo‘lmasa, pul miqdori esa identifikatsiyalanmagan qamyonlar uchun limitdan ortmaydigan bo‘lsa.
3. Yutuqli o‘yinda ishtirok etish shartlari
Atamalar
Ishtirokchi-Jo‘natuvchi - ushbu Qoidalarning 3.1.2 bandida ko‘rsatilgan harakatlarni amalga oshirgan shaxs.
Ishtirokchi-Oluvchi - Ishtirokchi-Jo‘natuvchidan jo‘natmani olgan shaxs.
P2P o'tkazmasi – pul mablag'larini foydalanuvchidan foydalanuvchiga o'tkazish.
Tabriknoma - Payme ilovasida P2P o'tkazmasiga biriktirilgan grafik tasvirga ega elektron karta.
Elektron hamyon Payme Card - Payme to'lov xizmatining elektron hisobvarag'i.
ID Kod – bildirishnoma orqali, ya'ni bosh sovrin chiptasida ishtirokchiga taqdim etiladigan kod. G'oliblar jonli efirlarda aynan ushbu kod bo'yicha aniqlanadi.
3.1. Yutuqli o‘yin ishtirokchisiga aylanishni xohlaydigan har bir shaxs quyida ko‘rsatilgan barcha shartlarni bajarishi va ularga amal qilishi lozim:
3.1.1. “Payme” To‘lov xizmatining ro‘yxatga olingan foydalanuvchisi bo‘lish va O‘yin o‘tkazish davrida aktiv bo‘lgan“Payme” To‘lov xizmatida ro‘yxatdan o‘tgan “Payme Card” elektron hamyonga ega bo‘lish;
3.1.2. Payme ilovasida 100 000 so‘m yoki undan ortiq miqdorda bir martalik P2P o‘tkazmasini amalga oshiring, o‘tkazmaga tabriknomasini qo‘shishni unutmang. Qabul qiluvchi to'lovni qabul qilib, arizada kartani ochgandan so'ng, oluvchi va jo'natuvchiga o'yin haqida tabriknoma yuboriladi, unda ular qaysi sovrin (bir lahzali yoki asosiy) o'yin ishtirokchisiga aylanishlari ko'rsatiladi.
3.1.3. Shuningdek Oluvchi Ishtirokchi-Jo‘natuvchidan to‘lov va tabriknomani olib, o‘yin ishtirokchisi bo‘lishi mumkin.
3.1.4. “Payme Card” hamyoniga yoki “Payme Card” hamyonlar o‘rtasida P2P o‘tkazmani amalga oshirib, jo‘natuvchi va oluvchi o‘yin ishtirokchisiga aylanmaydilar.
3.1.5. O'yinda faqat o'yin o'tkaziladigan kunlarda amalga oshirilgan pul o'tkazmalari lahzali va asosiy sovrin uchun ishtirok etadi, bunda oluvchi kartani Qoidalarning 4.2-bandida ko'rsatilgan sanadan oldin ochishi mumkin. Agar oluvchi belgilangan vaqt ichida kartani ochmasa, Yuboruvchi ham, oluvchi ham sovrin olish/ishtirok etish imkoniyatini yo'qotadi.
3.1.6. Agar tasodifiy tanlov tizimi ushbu jonli efirda yutib chiqqan va “bosh sovrin”ni qo‘lga kiritgan ishtirokchini “super sovrin” g‘olibi deb aniqlasa, bu ishtirokchiga faqat “super sovrin” beriladi va bosh sovrin yana boshqa ishtirokchilar orasida o‘ynaladi.
3.1.7. Agar shaxs o‘yin ishtirokchilari ro‘yxatiga qalloblik va/yoki o‘yin shartlarini buzish yo‘li bilan kirib olgan bo‘lsa, Tashkilotchi sovrinlarni berishni rad etish huquqini o‘zida saqlab qoladi.
3.2. Yutuqli o‘yin G‘oliblarini aniqlash tartibi:
3.2.1 Oluvchi tabriknomani ochganida unga va Jo‘natuvchiga ikki xabarnomadan biri keladi:
- bir lahzali sovrin yutilganligi to‘g‘risida (generatsiya paytida ushbu ishtirokchilar g‘oliblar sifatida tanlab olingan holda) ;
- ular bosh sovrin uchun o‘yin ishtirokchilari bo‘lganlari to‘g‘risida.
3.2.2. Bir lahzali sovrin qo‘lga kiritilganda tegishli mablag‘lar G‘olibning Payme Card hisobiga o‘tkaziladi. Bosh sovrin o‘yinida ishtirok etish uchun bir lahzali sovrinni qo‘lga kiritgan shaxs belgilangan muddatda P2P o‘tkazmasini amalga oshirish talablarini ko‘rsatilgan miqdorda qayta bajarishi kerak.
3.2.3. Shaxs bosh sovrin uchun o‘yin ishtirokchisiga aylanganda, unga (jo‘natuvchiga ham, oluvchiga ham) arizada kelasi juma kuni bo‘lib o‘tadigan bosh sovrin uchun o‘yinda ishtirok etish kodi yozilgan Push-bildirishnoma keladi.
3.2.4. Boshlovchilar tasodifiy generator tomonidan tanlangan g'oliblarni aniqlash uchun ishtirokchilarning ID kodlarini e'lon qiladilar. Asosiy efirning har bir o'yini o'tkaziladigan kuni bitta ishtirokchi faqat bir marta o'yin g'olibiga aylanishi mumkin.
Ilgari g‘olib bo‘lgan ishtirokchi boshqa ID kod bo‘yicha tasodifiy generatsiya natijasida qayta tanlansa, bu ishtirokchi g‘olib deb e’tirof etilmaydi, shu ID kod bo‘yicha ikkinchi ishtirokchi esa g‘olib hisoblanadi va unga pul mukofoti to‘lanadi.
Ilgari g‘olib bo‘lgan ishtirokchi boshqa ID kod ostida itasodifiy generatsiya natijasida qayta tanlanganda, agar ushbu ID kod ham oluvchi, ham jo‘natuvchi bo‘lgan shaxsga berilgan bo‘lsa, ushbu ishtirokchi g‘olib deb topilmaydi va qayta tasodifiy generatsiya natijasida tanlanadi
3.2.5. Shuningdek G‘oliblar Payme veb-saytidagi foydalanuvchi akkauntida Push-bildirishnoma orqali xabardor qilinadi. Shuningdek, asosiy sovrinlar g‘oliblari haqidagi ma’lumotlar ijtimoiy tarmoqlardagi Payme sahifalarida va payme.uz blogda e’lon qilinadi.
3.2.6. Natijalar e’lon qilingandan so‘ng Bosh sovrinlar g‘oliblari bir hafta ichida passport bilan quyidagi manzilda joylashgan Tashkilotchining ofisiga shaxsan kelishlari lozim: Toshkent sh., Fidokor ko‘ch., 10 B va tegishli promokod olishlari kerak.
3.2.7. Ishtirokchi Qoidalarning 4 bandida ko‘rsatilgan shartlarga amal qilmagan holda promokod bekor qilinadi va yutuq to‘lanmaydi.
4. Sovrinlarni olish tartibi va muddatlari.
4.1. Yutuqli o‘yin G‘olibi yutuq haqiqiy bo‘lib turgan davrda bosh sovrinni olish uchun o‘zi uchun har qanday qulay usulda Tashkilotchining xodimiga quyidagi ma’lumotlar va hujjatlarni taqdim etadi:
- Yutuqli o‘yinning G‘olibi sifatida tan olinganligi to‘g‘risidagi Push-bildirishnoma;
- egasining shaxsini tasdiqlovi hujjat (O‘zR fuqarosining pasporti/ID kartasi, O‘zR hududida doimo yashayotgan chet el fuqarolari uchun yashash huquqini beruvchi hujjat yoki O‘zR hududida doimo yashayotgan fuqaroligi bo‘lmagan shaxslar uchun yashash huquqini beruvchi hujjat);
- Payme ilovasidagi G‘olibning akkuntida ro‘yxatga olingan mobil telefon raqami.
| Bosh sovrin | ||
|---|---|---|
| 1-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 14 avgustdan 20 avgustgacha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 22 avgust | |
| Sovrinni olish muddati | 28 avgustgacha (23:59) | |
| 2-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 21 avgustdan 27 avgustgacha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 29 avgust | |
| Sovrinni olish muddati | 4 sentabrgacha (23:59) | |
| 3-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 28 avgustdan 3 sentabrgacha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 5 sentabr | |
| Sovrinni olish muddati | 11 sentabrgacha (23:59) | |
| 4-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 4 sentabrdan 10 sentabragcha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 12 sentabr | |
| Sovrinni olish muddati | 17 sentabrgacha (23:59) | |
| 5-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 11 sentabrdan 19 sentabragcha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 19 sentabr | |
| Sovrinni olish muddati | 24 sentabrgacha (23:59) | |
| 6-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 18 sentabrdan 5 noyabragcha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 7 noyabr | |
| Sovrinni olish muddati | 17 dekabrgacha (23:59) | |
| 7-chi hafta | Ishtirokchini aniqlash sanasi | 6 niyabrdan 7 yanvargacha (23:59) |
| G‘olibni e’lon qilish sanasi | 16 noyabr | |
| Sovrinni olish muddati | 24 yanvargacha (23:59) | |
4.2. Sovrinlarni ular haqiqiy bo‘lib turgan muddatlarda olish zarur:
Tezkor sovrinlar: 2023-yil 14-avgustdan 2024-yil 7-yanvargacha, har dushanba soat 00:01 dan yakshanba 23:59 gacha aniqlanadi. Sovrinlarni yutgan tabriknomalar olingan kundan boshlab 3 kun ichida Payme Card elektron hamyoniga olish mumkin.
4.3. O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligiga muvofiq pul mukofoti 5-moddaga muvofiq boshqa daromad sifatida shaxsiy daromad solig‘i (NDFL) daromadiga tortiladi. 377 O‘zbekiston Respublikasining Soliq kodeksi.
4.4. Yutuqli o‘yinda ishtirok etish va Sovrinlarga ega bo‘lish shartlari to‘g‘risida ma’lumot olish uchun quyidagi telefon raqamiga qo‘ng‘iroq qiling – 1350
4.5. Bir lahzali yutuq haqida Push bildirishnomasini olganingizdan keyin uch (3) bank kuni ichida elektron hamyoningizga bir lahzali sovg‘alar o‘tkaziladi va maxsus “Siz yutdingiz!” tabriknomasini Payme ilovasida.
4.6. Darhol taqdim etiladigan sovrinlar Payme ilovasida bir lahzali yutuqqa ega bo'lingani haqida Push bildirishnoma va "Siz g'olib bo'ldingiz" maxsus tabriknomasi olingan vaqtdan boshlab uch ish kuni davomida elektron hamyonga o'tkazib beriladi.
5. Boshqa shartlar
5.1 Tashkilotchi istalgan vaqtda Tashkilotchining Telegram-kanalidagi quyidagi manzilida: https://t.me/payme_uz tegishli ma’lumotlarni joylashtirish orqali so‘zsiz bir tomonlama tartibda ushbu Qoidalarga o‘zgartirish va/yoki qo‘shimchalar kiritish huquqini o‘zida saqlab qoladi.
5.2. Yutuqli o‘yinda ishtirok etish Ishtirokchi Tashkilotchining Instagram ijtimoiy sahifalarida joylashtirilgan Qoidalarni to‘liq va so‘zsiz qabul qilishi, shuningdek ishtirokchining reklama, marketing va boshqa dasturlarda va yutuqli o‘yinlarda ishtirok etish uchun ro‘yxatdan o‘tish paytida ishtirokchi tomonidan taqdim etilgan shaxsiy ma’lumotlarni qayta ishlashga roziligini anglatadi va Tashkilotchi tomonidan olib boriladi, shuningdek ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini oshirishga, marketing va/yoki statistik va/yoki boshqa tadqiqotlarni o‘tkazishga, tovarlarni, ishlarni, xizmatlarni ilgari surishga qaratilgan tadqiqotlar, Ishtirokchini Tashkilotchi tomonidan taqdim etiladigan yangi xizmatlar, maxsus takliflar va aksiyalar, chegirma va bonus tizimlari to‘g‘risida xabardor qilish, Tashkilotchi va uchinchi shaxslarning birgalikdagi xizmatlari, mahsulotlar (tovarlar, ishlar, xizmatlar) to‘g‘risida Ishtirokchi bilan turli aloqa vositalaridan foydalangan holda to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqa o‘rnatish, shu jumladan (cheklovsiz) pochta orqali xabar berish, elektron pochta manziliga (elektron pochta), mobil telefonga (sms-xabar) tegishli ma’lumotlarni yuborish, push-bildirishnomalar, shu jumladan ma’lumotlar, reklama tushunchasiga “reklama to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 4-moddasi ma’nosida, shuningdek Tashkilotchi O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligida, xususan, Soliq kodeksida nazarda tutilgan vazifalarni bajarish maqsadlariga muvofiqdir.
5.3. Ishtirokchi “Shaxsiy ma’lumotlar to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni talablariga muvofiq o‘z xohish-irodasi va o‘z manfaatlarini ko‘zlagan holda Yutuqli o‘yinda ishtirok etib, Tashkilotchiga (shaxsga doir ma’lumotlarning maxfiyligini va ularni qayta ishlash jarayonida ularning xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari talablariga rioya qilgan holda) Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlarini qayta ishlash (to‘plash, yozib olish, tizimlashtirish, jamlash, saqlash, tasdiqlash, aniqlashtirish (yangilash, o‘zgartirish), foydalanish, tarqatish, taqdim etish, uzatish (shu jumladan O‘zbekiston Respublikasi hududida taqdim etish), Tashkilotchi va uning kontragentlari tomonidan Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlarini egasiz qilish, blokirovkalash va yo‘q qilish, shu jumladan avtomatlashtirish vositalari va ma’lumotlar bazasini boshqarishning avtomatlashtirilgan tizimlaridan, boshqa dasturiy vositalardan foydalanish, shuningdek ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlarini qo‘lda, avtomatlashtirilgan va aralash usulda qayta ishlash, Tashkilotchining va uning kontragentlarining ichki tarmog‘i, shuningdek Internet tarmog‘i orqali uzatishga rozilik beradi. Qo‘llanilayotgan ishlov berish usullari, shu jumladan (cheklovlarsiz) ma’lumotlar bazasini zarur mezonlarga muvofiq segmentatsiyalashni o‘z ichiga oladi.
5.4. Ushbu rozilik Ishtirokchi tomonidan unga tegishli har qanday ma’lumotlarga nisbatan yuqoridagi maqsadlarga erishish uchun zarur yoki kerakli bo‘lgan Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlariga nisbatan har qanday harakatlarni amalga oshirish uchun beriladi, shu jumladan: familiyasi, ismi, otasining ismi; jinsi; tug‘ilgan yili, oyi, sanasi (O‘zbekiston Respublikasi qonunchiligida, xususan, Soliq kodeksida nazarda tutilgan hollarda - shaxsni tasdiqlovchi hujjatning rekvizitlari (pasport raqami, berilgan sanasi, uni bergan organning nomi, shuningdek ro‘yxatdan otkazish ma’lumotlari), soliq to‘lovchining individual raqami, mobil telefonlari raqamlari, elektron pochta manzili va bank kartasining raqami, shuningdek Sovrinni olish uchun zarur bo‘lgan boshqa ma’lumotlar.
5.5. Mazkur Qoidalarga muvofiq, Ishtirokchining shaxsiy ma’lumotlariga ishlov berish uchun jalb qilinadigan uchinchi shaxslarni tanlash huquqi Tashkilotchiga taqdim etiladi va qo‘shimcha muvofiqlashtirishni talab qilmaydi. Tashkilotchi tomonidan shaxsiy ma’lumotlarga ishlov berish O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq amalga oshiriladi.
5.6. Yutuqli o‘yinda ishtirok etib, o‘yin G‘olibi deb e’tirof etilgan Ishtirokchi, shuningdek o‘z ismini, familiyasini, otasining ismini, tasvirlarini (fotosuratlari, video) Tashkilotchining rasmiy tarmoqlarida (manzillari:
https://www.instagram.com/payme.uz/,
https://t.me/payme_uz,
https://www.facebook.com/payme.uz/)
hamda bosma nashrlarida, radio va televizion eshittirishlari va dasturlarida, Internet-OAV va axborotni ommaviy tarqatish bo‘yicha boshqa vositalarda, shu jumladan (cheklovlarsiz) Instagram, “Vkontakte”, Facebook, Telegram da joylashtirishga rozilik beradi.
5.7. Ushbu Qoidalar buzilgan taqdirda, Tashkilotchi Ishtirokchini o‘yinda ishtirok etishni so‘zsiz to‘xtatib qo‘yishga haqli. Shu bilan birga, Tashkilotchi ko‘rsatilgan Ishtirokchi(lar) ga nisbatan o‘z harakatlariga izoh bermaslik huquqiga ega.
5.8. Yutuqli o‘yin Ishtirokchisi ishtirokchi tomonidan o‘zi haqidagi noto‘g‘ri va/yoki ishonchsiz ma’lumotlarni ko‘rsatishi munosabati bilan yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan har qanday salbiy oqibatlar xavfini to‘liq o‘z zimmasiga oladi.
5.9. Ushbu rag‘batlantiruvchi tadbirga muvofiq Yutuqli o‘yin G‘olibini aniqlash natijasi qat’iy hisoblanadi va uning yuzasidan bahslashish mumkin emas.
5.10 Yutuqli o‘yin Ishtirokchisi istalgan vaqtda o‘yin Tashkilotchilariga murojaat etib, unda ishtirok etishdan voz kechishga haqlidir.
5.11. Tashkilotchi Yutuqli o‘yinni o‘tkazish yoki Sovrin olish sababli o‘yin Ishtirokchisida yoki uchinchi shaxsda yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan barcha va istalgan sarf-harajatlarni qoplab bera olmaydi.
5.12. Tashkilotchi telekommunikatsiya va energetika tarmoqlaridagi nosozliklar, zararli dasturlar ta’siri, shuningdek uchinchi shaxslarning Tashkilotchining dasturiy va/yoki apparat kompleksiga ruxsatsiz kirish va/yoki uni ishdan chiqarish qaratilgan vijdonsiz harakatlari sababli majburiyatlarni bajarmaganligi yoki lozim darajada bajarmaganligi uchun javob bermaydi.
5.13. Agar yutuqli o‘yin yoki uning bir qismi biron-bir sababga ko‘ra, kompyuter viruslari infeksiyasi, nuqsonlar, manipulyatsiyalar, ruxsatsiz aralashuv, qalbakilashtirish, texnik nosozliklar yoki o‘yinning bajarilishini, xavfsizligini, halolligini, yaxlitligini buzadigan yoki ta’sir qiladigan sababga ko‘ra rejalashtirilgan tarzda amalga oshirilmasa, alohida Ishtirokchilarni o‘yindan bir tomonlama chetlatishi yoki o‘yinni umuman to‘xtatib qo‘yish yoxud vaqtincha to‘xtatib turish huquqiga ega.
5.14. Tashkilotchi Ishtirokchiga oldindan shaxsiy xabar bermasdan istalgan vaqtda ushbu Qoidalarga so‘zsiz o‘zgartirish va/yoki qo‘shimchalar kiritish yoki tegishli ma’lumotlarni Tashkilotchining veb-saytiga/mobil ilovasiga joylashtirish orqali tugatish/to‘xtatib turish/bekor qilish huquqini o‘zida saqlab qoladi.

Правила проведения розыгрыша
1.1 Настоящие Правила содержат все существенные условия договора и являются публичной офертой согласно статье 367 и части второй статьи 369 Гражданского Кодекса Республики Узбекистан. Данные Правила описывают условия участия, порядок определения Победителей и передачи Приза, а также иные существенные условия организации и проведения Розыгрыша «Payme WinWin», организованной ИП ООО «INSPIRED».
1.2 Выполнение Участником одновременно всех условий, обозначенных в п.3.1 настоящих Правил является согласием на участие в Розыгрыше и безусловным принятием всех условий, изложенных в данных Правилах.
1.3 Настоящие Правила регламентируют порядок организации и проведения розыгрыша «Payme WinWin», именуемой в дальнейшем «Розыгрыш», являющейся стимулирующим мероприятием, направленным на популяризацию Платежного сервиса «Payme».
1.4. Организатором Розыгрыша является ИП ООО «INSPIRED», (владелец торговой марки «Payme»), юридический адрес: Ташкент, 100015, улица Фидокор 10 Б; тел.: (71)150-22-25; 150-22-26, далее по тексту именуемое «Организатор».
1.5. Победителем Розыгрыша може т стать любое физическое лицо, достигшее возраста 18 (восемнадцати) лет за исключением сотрудников Организатора Розыгрыша (лица, заключившие с Организатором трудовой договор или договор гражданско-правового характера), а также аффилированных с ними физических л иц и членов их семей. Победителями становятся и получатель, и отправитель.
1.6. Настоящий Розыгрыш не является лотереей либо иной, основанной на риске, игрой, и участники Розыгрышане несут имущественных рисков, связанных с участием в Розыгрыша. Процедура проведения Розыгрыша не связана с внесением участниками платы, и призовой фонд Розыгрыша формируется исключительно за счет средств Организатора.
1.7. Сроки проведения Розыгрыша:
Дата начала «14» августа 2023 г (с 00:00).
Дата завершения «16» января 2024 г (до 23:59)
1.8 Дата и время определения Победителей Розыгрыша:
В Розыгрыше предусмотрены две категории выигрыша:
Моментальные – Победители этой категории выигрыша до 100 000 сум, при соблюдении условий получения призов, указанные в пункте 4, получают призы на их счета электронного кошелька Payme Card, сразу после получения перевода, в период срока действия указанного в таблице 4.2
Супер приз – Победители категории супер выигрыша за 100 000 000 сум получают уведомления с кодом для участия в розыгрыше, который будет проходить в период розыгрыша.
Главный приз – Победители категории главного выигрыша за 10 000 000 сум получают уведомления с кодом для участия в розыгрыше, который будет проходить в период розыгрыша.
С момента запуска Розыгрыша Победители призов определяются среди участников с использованием генератора случайного выбора в период розыгрыша: С 14 августа 2023 по 16 января 2024 года.
2. Призовой фонд розыгрыша
2.1 Призовой Фонд Розыгрыша образуется за счет средств Организатора Розыгрыша и используется исключительно для выдачи Призов Победителям Розыгрыша.
2.2. Призовой фонд на период с 14 августа2023 по 16 января 2024 составляет 2 500 000 000 сум
Уде ржание налогов на доходы физических лиц производится в установленном порядке в соответствии с действующим законодательством РУз. Организатором Розыгрыша.
2.3. Организатор оставляет за собой право изменить или расширить перечень Призов.
2.4. Приз в денежном выражении будет зачислен Победителю на электронный кошелек «Payme Card» в Платежном сервисе «Payme». На момент зачисления Приза электронный кошелек Payme Card должен быть активным.
2.5. Выигрыш автоматически перечисляется на кошелек Payme Card если:
- если пользователь идентифицирован и имеет кошелек Payme Card
- если пользователь не идентифицирован и имеет кошелек Payme Card, а сумма не превышает лимит для неидентифицированных кошельков
3. Условия участия в розыгрыше
Термины
Участник-Отправитель - лицо, совершившее указанные в пункте 3.1.2 настоящих Правил действия.
Участник-Получатель - лицо, получившее перевод от Участника-Отправителя.
P2P перевод – перевод средств от пользователя к пользователю.
Открытка - Электронная открытка с графическим изображением, закрепляется к P2P переводу в приложении Payme.
Электронный кошелек Payme Card - Электронный счет платежного сервиса Payme.
ID Код – код который получит участник в уведомлении - билете за главный приз. Именно по этому коду будут оглашать победителей в прямых эфирах.
3.1. Каждый желающий стать участником Розыгрыша должен выполнить и соблюдать все следующие условия:
3.1.1. быть зарегистрированным пользователем Платежного сервиса «Payme» и иметь зарегистрированный электронный кошелек «Payme Card» в Платежном сервисе «Payme» активный на период проведения Розыгрыша;
3.1.2. провести единоразовый Р2Р перевод в приложении Payme на сумму в размере 100 000 сумов и более, обязательно добавив к переводу открытку. После того, как получатель получит платеж и откроет открытку в приложении, следом придет открытка о розыгрыше. В ней будет известно на какой приз розыгрыша могут претендовать участники.
3.1.3. Получатель также становится участником розыгрыша, приняв платеж и открытку от Участника-Отправителя.
3.1.4. При осуществлении P2P перевода на кошелек «Payme Card» или между кошельками «Payme Card», отправитель и получатель не становятся участниками розыгрыша.
3.1.5. В Розыгрыше за моментальный и главный приз, участвуют только переводы, совершенные в даты розыгрыша, при этом получатель может открыть открытку до указанной даты в п.4.2 Правил. В случае если получатель не открывает открытку в указанные сроки, возможность получить приз / участвовать теряют как Отправитель, так и Получатель.
3.1.6. В случае, если система случайного выбора определит в качестве победителя «супер приза» участника, уже победившего в ходе данного прямого эфира и получившего «главный приз», данному участнику выдается лишь «супер приз», а главный приз разыгрывается среди других участников повторно.
3.1.7. Организатор оставляет за собой право отказать в выдаче призов, если попадание в список участников розыгрыша произошло мошенническим путем и/или с нарушением условий розыгрыша.
3.2. Порядок определения Победителей Розыгрыша:
3.2.1 При открытии открытки Получателем ему и Отправителю приходит одно из двух уведомлений:
- о выигрыше моментального приза (в случае если при генерации данные участники были отобраны в качестве победителей);
- о том, что они стали участниками розыгрыша главного приза.
3.2.2. За один день до начала прямого эфира, в телеграм канале @payme_uz будет опубликован файл с ID кодами участников. На следующий день, будет проведен единоразовый прямой эфир с розыгрышем призов, который будет транслироваться через официальную страницу компании в социальной сети Instagram. Конкретная дата проведения розыгрыша будет объявлена заранее через страницы Организатора в социальных сетях.
3.2.3. При выигрыше моментального приза соответствующие денежные средства зачисляются на счет Payme Card Победителя. Для получения возможности участия в розыгрыше главного приза лицо, выигрывшее моментальный приз, должно заново соблюсти требования по осуществлению P2P перевода в указанных размерах.
3.2.4. В случае, когда лицо становится участником розыгрыша главного приза ему (как отправителю, так и получателю) приходит Push-уведомление в приложении с кодом для участия в розыгрыше главного приза, проводимом на следующей неделе.
3.2.5. будет разыгрываться главный приз в прямом эфире, транслируемом через официальную страницу компании в социальной сети Instagram.
3.2.6. Ведущим будет озвучены ID коды участников для определения победителей, отобранных генератором в случайном порядке. В день каждого розыгрыша главного эфира один участник может стать победителем розыгрыша только лишь один раз.
При повторном отборе ранее выигравшего участника в результате генерации под другим ID-кодом, данный участник не признается победителем, при этом второй участник под данным ID кодом считается победителем и ему выплачивается денежное вознаграждение.
При повторном отборе ранее выигравшего участника в результате генерации под другим ID-кодом, в случае, когда данный ID код был присвоен лицу, который является одновременно и получателем, и отправителем, данный участник не признается победителем и проводится повторная генерация.
3.2.7. Победители также будут уведомлены через Push- уведомление в аккаунте пользователя в мобильном приложении или веб-сайте Payme. Также информация о победителях – обладателях главных призов будет опубликована на страницах Payme в социальных сетях и блоге payme.uz
3.2.8. В течение недели после объявления результатов победители Главных призов должны лично явиться в офис Организатора имея при себе подлинный документ подтверждающие личность человека, по адресу: г.Ташкент, ул.Фидокор, 10 Б и получить соответствующий промокод.
3.2.9. При несоблюдении участником условий, указанных в п. 4, промокод считается аннулированным и выигрыш не подлежит выплате.
4. Порядок и сроки получения призов.
4.1. Победитель Розыгрыша для получения главного приза обязуется любым удобным способом передать сотруднику Организатора следующие сведения и документы в период действительности выигрыша:
- Push уведомление с сообщением о признании Победителем Розыгрыша и ID кодом признаным выигрышным ;
- документ, подтверждающий личность владельца (паспорт гражданина РУз/ID карту., вид на жительство для иностранных граждан, постоянно проживающих на территории РУз. или вид на жительство для лиц без гражданства, постоянно проживающих на территории РУз.);
- номер мобильного телефона, на который зарегистрирован аккаунт Победителя в приложении Payme.
4.2. Призы необходимо получить в срок получения приза указанного ниже:
| Главный приз | ||
|---|---|---|
| 1 неделя | Дата определения участника | С 14 по 20 августа 2023 (23:59) |
| Дата объявления победителя | 22 августа 2023 | |
| Срок получения приза | до 28 августа 2023 (23:59) | |
| 2 неделя | Дата определения участника | С 21 по 27 августа 2023 |
| Дата объявления победителя | 29 августа 2023 | |
| Срок получения приза | до 4 сентября 2023 до (23:59) 2023 | |
| 3 неделя | Дата опр еделения участника | 28 августа по 3 сентября 2023 |
| Дата объявления победителя | 5 сентября 2023 | |
| Срок получения приза | до 11 сентября 2023 (23:59) | |
| 4 неделя | Дата определения участника | 4 сентября по 10 сентября 2023 |
| Дата объявления победителя | 10 сентября 2023 | |
| Срок получения приза | до 17 сентября 2023 (23:59) | |
| 5 неделя | Дата определения участника | 11 сентября по 17 сентября 2023 |
| Дата объявления победителя | 19 сентября 2023 | |
| Срок получения приза | до 24 сентября 2023 (23:59) | |
| 6 неделя | Дата определения участника | 18 сентября по 5 ноября 2023 |
| Дата объявления победителя | 7 ноября 2023 | |
| Срок получения приза | до 17 декабря 2023 (23:59) | |
| 7 неделя | Дата определения участника | 6 ноября 2023 по 7 января 2024 |
| Дата объявления победителя | 16 января 2024 | |
| Срок получения приза | до 24 января 2024 (23:59) | |
Моментальные призы определяются в период с 14 августа 2023 года по 7 января 2024 года, каждый понедельника 00:01 до воскресенья 23:59. Призы могут быть получены в теч ении 3 дней с момента получения открытки с уведомлением о выигрыше на электронный кошелек Payme Card.
4.3. Согласно законодательству РУз, денежный приз облагается налогом на доходы физических лиц (НДФЛ) доходы, как прочий доход в соответствии с п. 5 ст. 377 НК РУз.
4.4. Телефон для получения информации об условиях участия в Розыгрыше, а также о способах получения Призов – 1350
4.5. Зачисление моментальных призов осуществляется на электронный кошелек в течении трех (3) банковских дней с момента получения Push-уведомления о моментальном выигрыше и получения специальной открытки “Вы выиграли!” в приложении Payme.
5.1 Организатор оставляет за собой право в безусловном одностороннем порядке в любое время вносить в настоящие Правила изменения и/или дополнения путем размещения соответствующей информации в Телеграм-канале Организатора по адресу https://t.me/payme_uz.
5.2. Участие в Розыгрыше означает полное и безусловное принятие Участником Правил, размещенных в социальных страницах Instagram Организатора, а также согласие Участника на обработку предоставленных Участником при регистрации в приложении своих персональных данных в целях участия в проводимых Организатором рекламных, маркетинговых и иных программах и розыгрышах, а также осуществления исследований, направленных на улучшение качества предоставляемых услуг, проведения маркетинговых и/или статистических и/или иных исследований, продвижения товаров, работ, услуг, информирования Участника о новых услугах, специальных предложениях и рекламных акциях, системах скидок и бонусов, предлагаемых Организатором, информирования о совместных услугах Организатора и третьих лиц, продуктах (товарах, работах, услугах) путем осуществления с Участником прямых контактов с помощью различных средств связи, включая (без ограничений) почтовую рассылку, рассылку на адрес электронной почты (e-mail) Участника, мобильный телефон (смс-информирование) соответствующей информации,push оповещений, в том числе информации, соответствующей понятию рекламы в смысле ст.4 Закона РУз «О рекламе», а также в целях выполнения Организатором обязанностей, предусмотренных действующим законодательством РУз, в частности, Налоговым кодексом РУз.
5.3. Участием в Розыгрыше Участник, действуя своей волей и в своих интересах, в соответствии с требованиями закона Республики Узбекистан «О персональных данных» дает свое согласие Организатору»(при условии соблюдения требований законодательства РУз об обеспечении конфиденциальности персональных данных и безопасности персональных данных при их обработке) на обработку ими (сбор, запись, систематизацию, накопление, хранение, подтверждение, уточнение (обновление, изменение), использование, распространение, предоставление, передачу (включая передачу на территории Республики Узбекистан), обезличивание, блокирование и уничтожение Организатором и его контрагентами персональных данных Участника в т.ч. с использованием средств автоматизации и автоматизированных систем управления базами данных, иных программных средств, а также на ручную, автоматизированную и смешанную обработку персональных данных Участника, как с передачей по внутренней сети Организатора и его контрагентов, а также по сети Интернет, так и без таковой. Используемые способы обработки включают, в том числе (без ограничений), сегментацию базы данных по необходимым критериям.
5.4. Настоящее согласие дается Участником на осуществление любых действий в отношении персональных данных Участника, которые необходимы или желаемы для достижения указанных выше целей, в отношении любой информации, относящейся к Участнику, включая следующую: фамилия, имя, отчество; пол; год, месяц, дата рождения (а в предусмотренных законодательством РУз, в частности, Налоговым кодексом РУз случаях - реквизиты документа, удостоверяющего личность (номер паспорта, дата его выдачи, наименование выдавшего органа, а также сведения о регистрации), индивидуальный номер налогоплательщика, номера мобильных телефонов, адрес электронной почты и номер банковской карты и др. сведения необходимые для получения Приза.
5.5. Право выбора третьих лиц, привлекаемых к обработке персональных данных Участника в соответствии с настоящими Правилами, предоставляется Организатору и дополнительного согласования не требует. Обработка персональных данных Организатором осуществляется в соответствии с действующим законодательством РУз.
5.6. Участием в Розыгрыше Участник, признанный Победителем Розыгрыша, также дает свое согласие на размещение своих имени, фамилии, отчества и изображения (фотографии и видео) в официальных сетях Организатора по адресам
https://www.instagram.com/payme.uz/ ,
5.7. В случае нарушения настоящих Правил Организатор вправе в безусловном порядке отстранить Участника Розыгрыша от участия в Розыгрыше. При этом Орга низатор имеет право не комментировать свои действия по отношению к указанному (-ым) Участнику (-ам).
5.8. Участник Розыгрыша в полном объеме несет риск любых негативных последствий, которые могут возникнуть в связи с указанием Участником неточных и/или недостоверных сведений о себе.
5.9. Результат определения Победителя Розыгрыша в соответствии с настоящим стимулирующим мероприятием является окончательным и не может быть оспорен.
5.10. Участник Розыгрыша вправе в любое время отказаться от участия в Розыгрыше, обратившись к Организаторам Розыгрыша.
5.11. Организатор не возмещает все и любые издержки и расходы, которые могут возникнуть у Участника Розыгрыша или третьего лица в связи с проведением Розыгрыша или получением Приза.
5.13. Организатор вправе в одностороннем порядке прекратить или приостановить проведение Розыгрыша или отстранить отдельных его Участников, если по какой-либо причине Розыгрыша или какая-либо ее часть не могут быть реализованы так, как это запланировано, в связи с заражением компьютерными вирусами, дефектами, манипуляциями, несанкционированным вмешательством, фальсификацией, техническими неполадками или любой причиной, не контролируемой Организатором, которая искажает или затрагивает исполнение, безопасность, честность, целостность проведения Розыгрыша.
5.14. Организатор оставляет за собой право в безусловном порядке в любое время без предварительного персонального уведомления Участника вносить в настоящие Правила изменения и/или дополнения или прекратить/приостановить/отменить проведение Розыгрыша путем размещения соответствующей информации на Интернет-сайте\мобильном